Loading...
Registrujte se do našeho věrnostního programu a získejte slevu až 15%

Modré potravinářské barvivo

Modré potravinářské barvivo využijete všude tam, kde chcete dezertům dodat jemný světle modrý tón, výraznou královskou modř nebo hluboký tmavě modrý odstín. Hodí se pro zdobení narozeninových dortů, cupcakes, makronek, sušenek, cake pops i tematických dezertů inspirovaných mořem, oblohou, pohádkovými postavami nebo zimními motivy.

V nabídce mohou být modré potravinářské barvy v různých provedeních – gelové, pastové, práškové, tekuté i barvy vhodné do čokolády. Správný typ vybírejte podle toho, zda chcete barvit krém, fondán, těsto, polevu, čokoládu nebo pouze zvýraznit povrch hotové dekorace.


Počet produktů: 107
Akce
- 34%
Rozpustné barvivo Dark Spirulina 50g - Ja latarte - expirace 12/2026

Rozpustné barvivo Dark Spirulina 50g - Ja latarte - expirace 12/2026

Objev sílu přírody v odstínu oceánu – přírodní barvivo DARK SPIRULINA promění tvé dezerty v elegan
544 Kč
358 Kč
716 Kč / 100g

Skladem > 5 ks

Gelová barva NEBESKÁ MODŘ 28g

Gelová barva odstín nebeská modř pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

73 Kč
260.7 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy
Novinka
Jedlá prachová barva Fractal - Lagoon Blue  2,6g

Jedlá prachová barva Fractal - Lagoon Blue 2,6g

Dodej fondánu, krémům, čokoládě i cukrovým dekoracím svěží světle modrý odstín Lagoon Blue

104 Kč
4000 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva tuba (Blue) modrá 20 g

Modrá gelová barva Food Colours v tubě 20 g ti pomůže snadno obarvit fondán, marcipán, krémy, pole

67 Kč
335 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva KRÁLOVSKÁ MODŘ 28g

Gelová barva odstín královská modř pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

69 Kč
246.4 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva (Azure Blue) azurově modrá 35 g

Azurově modrá gelová barva na barvení potahovacích i modelovacích hmot, krémů a marcipánu.

100 Kč
285.7 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Potravinářská barva prášková (5 g) Modrá

Potravinová barva prášková modrá. Balení 5 g.

33 Kč
660 Kč / 100g

Skladem 4 ks

Gelová barva Teal tyrkysová 28g

Intenzivní gelová barva Wilton v odstínu Teal vytvoří nádhernou tyrkysovou barvu v krémech, těstec

76 Kč
271.4 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva (Blue) modrá 35 g

Modrá gelová barva na barvení potahovacích i modelovacích hmot, krémů a marcipánu.

98 Kč
280 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva modrá 30g extra barvící

Gelová barva modrá, extra barvící. Balení 30 g.

62 Kč
206.7 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva modrá 30g

Gelová barva pro barvení těst, krémů a potahovacích hmot. 30 g v balení.

77 Kč
256.7 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Barva do tuků 15g modrá

Barva do tuků, modrá. 15 g v balení.Složení: moučkový cukr, voda, bílky, barviva: košenila, kurkumin,

111 Kč
740 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva královsky modrá 35g

Královsky modrá gelová barva pro obarvování všech druhů cukrářských hmot.

98 Kč
280 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná modrá obloha


207 Kč
1035 Kč / 100ml

Skladem > 10 ks
Vyrobeno v Německu
Gelová barva modrá BIO 25g

Gelová barva modrá BIO 25g

Gelová barva modrá, BIO. Balení 25 g.

74 Kč
296 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva nebesky modrá 30g

Gelová barva nebesky modrá pro barvení potahovací hmoty, marcipánu i těsta. 30 g v balení.

78 Kč
260 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Přírodní barvivo modré Yes Superfood Modrá spirulina (50 g)

Jedno balení obsahuje 50 gramů prášku ze superpotraviny modrá spirulina, což je doporučená denní dávk

474 Kč
948 Kč / 100g

Skladem 4 ks

Koncentrovaná barva RD ProGel® - modrý safír, 25g

Koncentrovaná barva RD ProGel® . Barva modrý safír, balení 25g.

124 Kč
496 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva - Námořnická modrá - 25 g


114 Kč
456 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva světle modrá 28g

Světle modrá gelová barva v kelímku.

78 Kč
278.6 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná námořnická modrá


204 Kč
1020 Kč / 100ml

Skladem > 10 ks

Dekorativní prachová perleťová barva Fractal - Frozen Blue (2,5 g)

Jemně mletá potravinářská prachová barva, kterou se dá za sucha štětcem stínovat nebo za mokra mal

157 Kč
6280 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva Fractal - Blue Denim (30 g)

Koncentrovaná gelová barva vhodná na barvení potahovacích hmot, krémů, gelů a těst.

126 Kč
420 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Koncentrovaná barva RD ProGel® - azurová modrá, 25g

Pro gel od Rainbow Dust je vysoce koncentrované zbarvení!

129 Kč
516 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Olejová barva 20ml světle modrá


207 Kč
1035 Kč / 100ml

Skladem > 10 ks

Gelová barva tyrkysová 30g

Gelová barva odstín tyrkysová. Balení 30 g.

91 Kč
303.3 Kč / 100g

Skladem > 5 ks

Koncentrovaná barva RD ProGel® - námořnická modrá, 25g

Koncentrovaná barva RD ProGel® . Barva námořnická modrá, balení 25g.

121 Kč
484 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná modrá kobalt

Olejová barva Colour Mill, je vysoce koncentrovaná. Modrá kobalt. Balení 20 ml.

197 Kč
985 Kč / 100ml

Skladem poslední 1 kus

Gelová barva - Paví modrá - 25 g


116 Kč
464 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Jedlá prachová barva Fractal - Baby Blue (4 g) 6142 dortis

Jemně mletá potravinářská prachová barva, kterou se dá za sucha štětcem stínovat nebo za mokra mal

132 Kč
3300 Kč / 100g

Skladem poslední 1 kus

Koncentrovaná barva RD ProGel® - světle modrá, 25g

Koncentrovaná barva RD ProGel® . Světle modrá barva, balení 25g.

131 Kč
524 Kč / 100g

Skladem 4 ks

Jedlá prachová barva Fractal - Royal Blue (1,6)

Jemně mletá potravinářská prachová barva, kterou se dá za sucha štětcem stínovat nebo za mokra mal

121 Kč
6050 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva světle modrá 30g

Gelová barva odstín světle modrá. Balení 30 g.

85 Kč
283.3 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva - Tyrkysová - 25 g


115 Kč
460 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy

Koncentrovaná barva RD ProGel® - nebesky modrá, 25g

Koncentrovaná barva RD ProGel® . Modrá barva, balení 25g.

122 Kč
488 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Jaké modré potravinářské barvivo vybrat?

Nejdůležitější není pouze konkrétní odstín modré, ale také konzistence a složení barviva. Každý typ se hodí pro trochu jinou cukrářskou techniku.

Gelové a pastové modré potravinářské barvivo je vhodné především tam, kde potřebujete intenzivní odstín a zároveň nechcete do směsi přidávat velké množství tekutiny. Dobře se hodí do fondánu, modelovacích hmot, máslových krémů, royal icingu, polev nebo těst. Díky vysoké koncentraci obvykle stačí malé množství.

Tekuté modré potravinářské barvivo se snadno rozmíchává a můžete jej využít zejména v řidších směsích, polevách nebo těstech. Při barvení hutných krémů či fondánu je však vhodné hlídat množství přidané tekutiny.

Práškové modré barvivo je oblíbené při stínování a zvýrazňování detailů. Můžete s ním pracovat například na cukrových květech, figurkách nebo fondánových dekoracích. Podle konkrétního výrobku lze práškovou barvu používat suchou nebo ji rozmíchat s vhodnou tekutinou a vytvořit z ní barvu pro malování.

Pro čokoládu a kakaové máslo vybírejte speciální tukové modré potravinářské barvivo, které je určeno právě pro směsi s vysokým obsahem tuku. Běžné barvy na vodní bázi nejsou pro barvení čokolády vždy vhodné.

Od světle modré až po námořnickou modř

Modrá nabízí velmi širokou škálu odstínů. Jemným dávkováním můžete vytvořit světle modrou nebo pastelově modrou, větším množstvím pigmentu získáte výraznější královskou, azurovou nebo tmavě modrou barvu.

Výsledný odstín ovlivňuje také základ, který barvíte. Na čistě bílém fondánu nebo světlém máslovém krému bude barva působit jinak než například ve žlutavém krému s vyšším podílem másla. Pokud potřebujete přesný odstín, barvivo přidávejte postupně a po každém přidání směs důkladně promíchejte.

U koncentrovaných barev začínejte opravdu malým množstvím. Některé odstíny se mohou po několika minutách ještě zvýraznit, proto je lepší barvu postupně přidávat než vytvořit příliš tmavý odstín hned na začátku.

Jak namíchat další odstíny pomocí modré barvy?

Modré potravinářské barvivo je také jednou ze základních barev pro míchání dalších odstínů. V kombinaci se žlutou můžete vytvořit různé tóny zelené, s červenou nebo růžovou získáte fialové odstíny a přidáním malého množství černé lze vytvořit hlubokou námořnickou modř.

Při míchání je vhodné přidávat tmavší barvu vždy po velmi malých dávkách. Především černá nebo výrazně červená dokáže výsledný odstín změnit velmi rychle.

Modrá barva na dorty a tematické dezerty

Modré barvivo na dort se často používá při přípravě narozeninových a dětských dortů, ale možnosti jsou mnohem širší. Hodí se pro mořské a oceánské motivy, zimní dorty, vesmírné dekorace, duhové dezerty, galaxie, ledové efekty nebo elegantní dorty v kombinaci s bílou, stříbrnou či zlatou.

Modrou můžete použít také při přípravě makronek, pusinek, krémů, barevných korpusů, glazur, polev nebo cukrových dekorací. Několik různě intenzivních odstínů stejné barvy umožňuje vytvořit efektní ombré přechod od téměř bílé až po temně modrou.

Při výběru konkrétního modrého potravinářského barviva vždy zkontrolujte doporučený způsob použití výrobce. Jednotlivé produkty se mohou lišit koncentrací, složením i tím, pro jaký typ hmoty nebo cukrářské techniky jsou určeny.

Top produkty jsou řazeny dle prodejnosti a skladové dostupnosti, dále jsou náhodně přidány produkty v akci a novinky.