Loading...
Registrujte se do našeho věrnostního programu a získejte slevu až 15%

Potravinářské barvivo

Potravinářské barvivo dokáže změnit vzhled dortu, cupcakes, makronek i drobných cukrářských dekorací během několika okamžiků. Od jemných pastelových odstínů přes intenzivní červenou, modrou či černou až po metalické efekty – správně zvolená potravinářská barva umožňuje obarvit krémy, polevy, fondán, modelovací hmoty, těsta i další cukrářské výrobky.

Neexistuje přitom jedno univerzální barvivo vhodné na všechno. Gelové, práškové a tukové potravinářské barvy se liší koncentrací i způsobem použití. Například vysoce koncentrovaná pastová barviva jsou vhodná pro fondán, máslové krémy nebo royal icing a k dosažení výrazného odstínu jich zpravidla stačí malé množství.


Počet produktů: 795
Akce
- 34%
Rozpustné barvivo Dark Spirulina 50g - Ja latarte - expirace 12/2026

Rozpustné barvivo Dark Spirulina 50g - Ja latarte - expirace 12/2026

Objev sílu přírody v odstínu oceánu – přírodní barvivo DARK SPIRULINA promění tvé dezerty v elegan
544 Kč
358 Kč
716 Kč / 100g

Skladem > 5 ks
Bestseller
Gelová barva ČERVENÁ 28g

Gelová barva ČERVENÁ 28g

Wilton Icing Color Red 28 g je koncentrovaná červená gelová barva, se kterou snadno obarvíš fondán, m

70 Kč
250 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Novinka
Potravinářské barvivo SuperiOil Pine Green 30g

Potravinářské barvivo SuperiOil Pine Green 30g

Obarvi čokoládu, ganache, máslové krémy i další tukové hmoty do sytě tmavě zeleného odstínu pomocí ol

149 Kč
496.7 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Bestseller
Gelová barva černá 0282 28g

Gelová barva černá 0282 28g

Wilton gelová barva Black 28 g je koncentrovaná černá cukrářská barva, se kterou snadno obarvíš fondá

70 Kč
250 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Akce
- 29%
Olejová barva 100ml vysoce koncentrovaná šedozelená

Olejová barva 100ml vysoce koncentrovaná šedozelená

590 Kč
420 Kč
420 Kč / 100ml

Skladem poslední 1 kus

Gelová barva ZELENÝ LIST 28g

Koncentrovaná gelová potravinářská barva v přirozeném listově zeleném odstínu, se kterou snadno obarv

70 Kč
250 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Novinka
Jedlá prachová barva Fractal - Lagoon Blue  2,6g

Jedlá prachová barva Fractal - Lagoon Blue 2,6g

Dodej fondánu, krémům, čokoládě i cukrovým dekoracím svěží světle modrý odstín Lagoon Blue

104 Kč
4000 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva tmavě zelená 28g

Gelová barva odstín tmavě zelená pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

69 Kč
246.4 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva ZÁŘIVĚ ŽLUTÁ 28g

Zářivě žlutá gelová barva pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

70 Kč
250 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva NEBESKÁ MODŘ 28g

Gelová barva odstín nebeská modř pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

73 Kč
260.7 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy
Akce
- 21%
Gelová barva antique living coral 25g

Gelová barva antique living coral 25g

Gelová barva antique living coral. Balení 25 g.
130 Kč
103 Kč
412 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy

Gelová barva tuba (Blue) modrá 20 g

Modrá gelová barva Food Colours v tubě 20 g ti pomůže snadno obarvit fondán, marcipán, krémy, pole

67 Kč
335 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Novinka
Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná oceán

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná oceán


197 Kč

Skladem 5 ks

Gelová barva tuba (Green) zelená 20 g

Zelená gelová barva v tubě pro snadné dávkování. Vhodná na barvení fondánu, marcipánu i krému.

67 Kč
335 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva tuba (Pink) růžová 20 g

Růžová gelová barva v tubě pro snadné dávkování. Vhodná na barvení fondánu, marcipánu i krému.

68 Kč
340 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Akce
- 19%
Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná eucalyptus

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná eucalyptus

197 Kč
159 Kč
795 Kč / 100ml

Skladem poslední 3 kusy

Gelová barva KRÁLOVSKÁ MODŘ 28g

Gelová barva odstín královská modř pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

69 Kč
246.4 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva tuba (Red) červená 20 g

Červená gelová barva v tubě pro snadné dávkování. Vhodná na barvení fondánu, marcipánu i krému.

68 Kč
340 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Novinka
Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná korálová

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná korálová


197 Kč

Skladem 4 ks

Gelová barva tuba (Violet) fialová 20 g

Fialová gelová barva v tubě pro snadné dávkování. Vhodná na barvení fondánu, marcipánu i krému.

54 Kč
270 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva FIALOVÁ 28g

Fialová gelová barva pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

73 Kč
260.7 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva tuba (Black) černá 20 g

Černá gelová barva v tubě pro snadné dávkování. Vhodná na barvení fondánu, marcipánu i krému.

68 Kč
340 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva tuba (Yellow) žlutá 20 g

Žlutá gelová barva v tubě pro snadné dávkování. Vhodná na barvení fondánu, marcipánu i krému.

67 Kč
335 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva tuba (Brown) hnědá 20 g

Hnědá gelová barva v tubě pro snadné dávkování. Vhodná na barvení fondánu, marcipánu i krému.

68 Kč
340 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Novinka
Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná fialová

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná fialová


207 Kč
1035 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva TMAVĚ RŮŽOVÁ 28g

Tmavě růžová gelová barva pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

73 Kč
260.7 Kč / 100g

Skladem > 5 ks

Gelová barva RŮŽOVÁ 28g

Růžová gelová barva pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

72 Kč
257.1 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Potravinářská barva prášková (5 g) Zelená

Složení: nosič (E514), barvivo (E102, E132)Obsah čistého barviva: 7,5 ± 0,5%Návod: Část obsahu sáčku

27 Kč
540 Kč / 100g

Skladem > 5 ks

Gelová barva (Azure Blue) azurově modrá 35 g

Azurově modrá gelová barva na barvení potahovacích i modelovacích hmot, krémů a marcipánu.

100 Kč
285.7 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Potravinářská barva prášková (5 g) Černá

Potravinová barva prášková černá. Balení 5 g.

26 Kč
520 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Novinka
Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná melounová

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná melounová


197 Kč
985 Kč / 100ml

Skladem > 5 ks

Potravinářská barva prášková (5 g) Růžová

Složení: nosič (E514), barvivo (E122, E124)Obsah čistého barviva: 4,9 ± 0,5%Návod: Část obsahu sáč

26 Kč
520 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Potravinářská barva prášková (5 g) Modrá

Potravinová barva prášková modrá. Balení 5 g.

33 Kč
660 Kč / 100g

Skladem 4 ks

Prachová barva zlatá 10g

Prachová barva. Odstín zlatá. Balení 10 g.

272 Kč
2720 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva (Pink) růžová 35 g

Růžová gelová barva na barvení potahovacích i modelovacích hmot, krémů a marcipánu.

98 Kč
280 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Jak vybrat správné potravinářské barvivo?

Při výběru není nejdůležitější pouze odstín. Rozhodující je především to, co chcete barvit. Jiný typ barviva se hodí do krému, jiný k probarvení čokolády a jiný pro stínování hotových cukrových květů nebo figurek.

Gelová potravinářská barviva patří mezi nejuniverzálnější varianty. Díky vysoké koncentraci přidáváte do hmoty jen malé množství barvy, takže zpravidla podstatně neovlivníte její konzistenci. Hodí se například do fondánu, modelovacích hmot, máslového krému, cukrové polevy nebo royal icingu. Výrobci profesionálních cukrářských barev je přímo doporučují právě pro tato použití.

Tekuté potravinářské barvivo se snadno dávkuje a dobře se rozmíchává v tekutějších směsích. U velmi hutných hmot nebo tam, kde potřebujete skutečně sytý odstín, však bývá vhodnější koncentrovanější gelová či pastová varianta.

Práškové potravinářské barvy oceníte nejen při probarvování, ale především při dekorování povrchu. Podle konkrétního výrobku je lze použít například ke stínování cukrových květů, figurek, fondánu a dalších dekorací. Umožňují vytvářet jemné barevné přechody a zvýrazňovat detaily bez přidávání další tekutiny do hmoty.

Barvení čokolády vyžaduje vhodný typ barvy

Pokud chcete barvit čokoládu, kakaové máslo nebo tukové polevy, vybírejte barvivo určené právě pro tukové směsi - barvy na čokoládu a do tuků. V nabídce profesionálních výrobců existují samostatné oil based neboli tukové barvy, protože běžná barviva na vodní bázi nejsou pro tento účel ideální.

Tuková barviva využijete například při výrobě barevných pralinek, čokoládových dekorací, cake pops nebo při práci s kakaovým máslem.

Jak dosáhnout požadovaného odstínu?

S koncentrovanými cukrářskými barvami je lepší začínat opatrně. Přidejte malé množství, důkladně promíchejte a teprve následně přidávejte další. U některých pastových barev se odstín po obarvení ještě postupně prohloubí, proto není vždy nutné dosáhnout konečné intenzity okamžitě.

Pro pastelové odstíny stačí skutečně malé množství barviva. Syté odstíny, jako je červená, černá, tmavě modrá nebo zelená, naopak obvykle vyžadují více pigmentu nebo použití vysoce koncentrovaného barviva. Speciální pastelové pasty jsou vyráběny přímo tak, aby vytvářely jemnější a tlumenější tóny.

Jednotlivé odstíny můžete také kombinovat. Díky tomu nemusíte mít samostatnou barvu pro každý tón a můžete si namíchat například tyrkysovou, vínovou, starorůžovou nebo specifický odstín odpovídající tématu dortu.

Potravinářské barvy na dorty, krémy i cukrářské dekorace

Správně vybrané barvivo na dort nabízí při zdobení téměř neomezené možnosti. Jednou barvou můžete probarvit celý krém, několika odstíny vytvořit duhový korpus nebo připravit barevné makronky. Práškovými barvami lze následně zvýraznit drobné detaily na květinách a figurkách a speciálními barvami dodat čokoládovým dekoracím požadovaný odstín.

Při práci vždy sledujte doporučení konkrétního výrobce. Pod názvem potravinářské barvivo se totiž skrývá řada výrobků s rozdílným složením, koncentrací i vhodným použitím. Také vlastnosti jednotlivých odstínů či jejich vhodnost pro určité dietní požadavky se mohou lišit produkt od produktu.

Díky vhodné kombinaci gelových, pastových, práškových, tekutých a tukových potravinářských barev můžete pracovat jak s jemnými pastelovými tóny, tak s velmi intenzivními odstíny a vybírat barvivo podle konkrétní cukrářské techniky.

Top produkty jsou řazeny dle prodejnosti a skladové dostupnosti, dále jsou náhodně přidány produkty v akci a novinky.