Loading...
Registrujte se do našeho věrnostního programu a získejte slevu až 15%

Zelené potravinářské barvivo

Zelené potravinářské barvivo využijete při zdobení dortů, cupcakes, makronek, sušenek, krémů, polev i modelovaných dekorací. Podle zvoleného odstínu můžete vytvořit jemnou pastelovou zelenou, svěží limetkovou, přírodní listovou, výraznou smaragdovou nebo hlubokou tmavě zelenou barvu.

V nabídce mohou být zelené potravinářské barvy v gelové, pastové, tekuté, práškové i tukové podobě. Jednotlivé typy se liší koncentrací a způsobem použití, proto je vhodné vybírat podle toho, zda chcete barvit fondán, krém, těsto, čokoládu nebo pouze zvýraznit povrch hotové dekorace.


Počet produktů: 138

Gelová barva ZELENÝ LIST 28g

Koncentrovaná gelová potravinářská barva v přirozeném listově zeleném odstínu, se kterou snadno obarv

70 Kč
250 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva tmavě zelená 28g

Gelová barva odstín tmavě zelená pro barvení cukrářských hmot, těst a krémů. Hmotnost: 28,35g.

69 Kč
246.4 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Novinka
Potravinářské barvivo SuperiOil Pine Green 30g

Potravinářské barvivo SuperiOil Pine Green 30g

Obarvi čokoládu, ganache, máslové krémy i další tukové hmoty do sytě tmavě zeleného odstínu pomocí ol

149 Kč
496.7 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva tuba (Green) zelená 20 g

Zelená gelová barva v tubě pro snadné dávkování. Vhodná na barvení fondánu, marcipánu i krému.

67 Kč
335 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Potravinářská barva prášková (5 g) Zelená

Složení: nosič (E514), barvivo (E102, E132)Obsah čistého barviva: 7,5 ± 0,5%Návod: Část obsahu sáčku

27 Kč
540 Kč / 100g

Skladem > 5 ks

Gelová barva (Pistachio Green) pistáciově zelená 35 g

Pistáciově zelená gelová barva na barvení potahovacích i modelovacích hmot, krémů a marcipánu.

98 Kč
280 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Novinka
Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná oceán

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná oceán


197 Kč

Skladem 5 ks

Barva do tuků 15g zelená

Barva do tuků, zelená. 15 g v balení.

119 Kč
793.3 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva (Dark Green) tmavě zelená 35 g

Tmavě zelená gelová barva na barvení potahovacích i modelovacích hmot, krémů a marcipánu.

102 Kč
291.4 Kč / 100g

Skladem > 5 ks

Gelová barva Fractal - Lime Green (30 g) 6819 dortis

Koncentrovaná gelová barva vhodná na barvení potahovacích hmot, krémů, gelů a těst.

126 Kč
420 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Barva gelová potravinářska zelená 10g

Gelová barva od Dr. Oetkera. Zelená barva. Balení 10 g.

78 Kč
780 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy
Vyrobeno v Německu
Gelová barva zelená BIO 25g

Gelová barva zelená BIO 25g

BIO gelová barva zelená RUF. Balení 25 g.

70 Kč
280 Kč / 100g

Skladem > 10 ks
Novinka
Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná olivová

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná olivová


197 Kč
985 Kč / 100ml

Skladem poslední 2 kusy

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná zelená


197 Kč
985 Kč / 100ml

Skladem > 10 ks

Gelová barva zelená 30g

Gelová barva pro barvení těst, krémů a potahovacích hmot. 30 g v balení.

88 Kč
293.3 Kč / 100g

Skladem 4 ks

Koncentrovaná barva RD ProGel® - olivová, 25g

Koncentrovaná barva RD ProGel® . Barva olivová, balení 25g.

124 Kč
496 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva Fractal - Menthol (30 g) 6197 dortis

Koncentrovaná gelová barva vhodná na barvení potahovacích hmot, krémů, gelů a těst.

126 Kč
420 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Gelová barva listová zeleň 30g

Gelová barva listová zeleň pro barvení potahovací hmoty, marcipánu i těsta. 30 g v balení.

92 Kč
306.7 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy

Gelová barva zelená 28g

Zelená gelová barva v kelímku.

71 Kč
253.6 Kč / 100g

Skladem > 5 ks

Koncentrovaná barva RD ProGel® - limetkově zelená, 25g

Koncentrovaná barva RD ProGel® . Barva limetkově zelená, balení 25g.

126 Kč
504 Kč / 100g

Skladem > 5 ks

Koncentrovaná barva RD ProGel® - Listová zelená, 25g

Pro gel od Rainbow Dust je vysoce koncentrované zbarvení!

126 Kč
504 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Olejová barva 20ml vysoce koncentrovaná zelený les


224 Kč
1120 Kč / 100ml

Skladem 4 ks

Jedlá prachová barva Fractal - Dark Green (1,5 g) 6251 dortis

Jemně mletá potravinářská prachová barva, kterou se dá za sucha štětcem stínovat nebo za mokra mal

131 Kč
8733.3 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Koncentrovaná barva RD ProGel® - cesmína, 25g

Koncentrovaná barva RD ProGel® . Barva cesmína, balení 25g.

120 Kč
480 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Koncentrovaná barva RD ProGel® - Mentolová zelená, 25g

Pro gel od Rainbow Dust je vysoce koncentrované zbarvení!

134 Kč
536 Kč / 100g

Skladem 4 ks

Gelová barva zelený list 30g

Gelová barva odstín zelený list. Balení 30 g.

85 Kč
283.3 Kč / 100g

Skladem > 5 ks

Gelová barva - Lesní zelená - 25 g


111 Kč
444 Kč / 100g

Skladem > 5 ks
Přehrát video
PME gelová barva - hráškově zelená 25g

PME gelová barva - hráškově zelená 25g

S hráškově zelenou gelovou barvou vytvoříte jasně zelenou travičku, lístečky a další ozdoby či zel

78 Kč
312 Kč / 100g

Skladem poslední 2 ks

Jedlá prachová barva Fractal - Ivy Green (1,2 g) 6152 dortis

Jemně mletá potravinářská prachová barva, kterou se dá za sucha štětcem stínovat nebo za mokra mal

121 Kč
8066.7 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy

Přírodní barvivo zelené Yes Superfood Ceremoniální Matcha (50 g)

Jedno balení obsahuje 50 gramů superpotravinového prášku ceremoniální matcha, což je doporučená denní

348 Kč
696 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy

Gelová barva světle zelená 30g

Gelová barva odstín světle zelená. Balení 30 g.

84 Kč
280 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Dekorativní prachová perleťová barva Fractal - Aurora Green (2 g)

Jemně mletá potravinářská prachová barva, kterou se dá za sucha štětcem stínovat nebo za mokra mal

171 Kč
8550 Kč / 100g

Skladem > 10 ks

Jedlá prachová barva forest green 7ml

Jedlá prachová barva forest green. Balení 7 ml.

73 Kč
104.3 Kč / 100ml

Skladem 5 ks

Gelová barva Sugarflair (25 g) Christmas Green 1324 dortis

Koncentrovaná gelová barva (25 g) vhodná na barvení potahovacích hmot, krémů, gelů a těst .

95 Kč
380 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy

Gelová barva limetka 20g

Koncentrovaná gelová barva na barvení potahovacích hmot, krémů, gelů a těst. 20 g balení.

87 Kč
435 Kč / 100g

Skladem poslední 3 kusy

Jaké zelené potravinářské barvivo vybrat?

Gelové a pastové zelené potravinářské barvivo je vhodné především tam, kde potřebujete výrazný odstín bez zbytečného přidávání tekutiny. Dobře se hodí do fondánu, modelovacích hmot, máslových krémů, royal icingu, polev nebo těst.

Tekuté zelené potravinářské barvivo se snadno dávkuje a dobře rozmíchává v řidších směsích. Využít jej můžete například do těst, polev nebo dezertních směsí. Pro velmi sytou zelenou bývá praktičtější použít koncentrovanější gelovou nebo pastovou variantu.

Práškové zelené barvivo je oblíbené také při stínování. Hodí se například na cukrové květiny, listy, figurky, fondánové dekorace nebo modelované detaily, kde chcete vytvořit přirozenější přechody mezi světlou a tmavou zelenou.

Zelené barvivo do čokolády

Pokud chcete obarvit čokoládu, kakaové máslo nebo tukovou polevu, vybírejte barvivo určené přímo pro směsi s vysokým obsahem tuku. Speciální tukové zelené potravinářské barvivo můžete využít například při výrobě pralinek, cake pops, čokoládových dekorací nebo barevných tabulek čokolády.

Běžná barviva na vodní bázi nejsou pro čokoládu vždy vhodná, proto se při barvení čokoládových výrobků vždy řiďte doporučeným použitím konkrétního produktu.

Od pastelově zelené až po smaragdovou

Zelená nabízí mimořádně širokou škálu odstínů. Malé množství barviva v bílém základu vytvoří světle zelenou nebo pastelově zelenou, zatímco vyšší koncentrací lze dosáhnout výrazné travnaté, smaragdové nebo tmavě zelené.

Výsledná barva závisí také na odstínu hmoty, kterou barvíte. V čistě bílém fondánu nebo světlém krému získáte zpravidla jasnější a čistší zelenou než v krému s přirozeně žlutým odstínem.

Barvivo proto přidávejte postupně. Především u vysoce koncentrovaných cukrářských barev může i malé množství výrazně změnit výsledný odstín.

Jak namíchat vlastní odstín zelené?

Zelenou lze vytvořit také kombinací modrého a žlutého potravinářského barviva. Změnou jejich poměru můžete připravit řadu dalších odstínů.

Více žluté vytvoří svěží limetkovou nebo žlutozelenou barvu. Přidáním většího množství modré získáte chladnější tyrkysově zelené nebo hlubší zelené tóny.

Pro přírodní olivovou zelenou lze přidat velmi malé množství hnědé, zatímco kapka černého barviva pomůže vytvořit tmavě zelenou. Tmavší barvy vždy přidávejte po velmi malých dávkách, protože výsledný odstín mohou změnit rychle.

Zelená barva na dorty a cukrářské dekorace

Zelené barvivo na dort se uplatní u velkého množství témat. Je ideální pro dorty s motivem přírody, lesa, džungle, dinosaurů, fotbalu, Minecraftu, zvířat, rostlin nebo zahrady.

Velmi důležité je zelené barvivo také při výrobě cukrových listů, květin a modelovaných rostlin. Kombinací několika odstínů zelené můžete vytvořit mnohem realističtější dekorace než při použití jediného tónu.

Zelená se dobře kombinuje také s hnědou při lesních a přírodních motivech, s bílou a zlatou u elegantních dortů nebo s modrou a tyrkysovou u moderních barevných dezertů.

Oblíbená je rovněž při přípravě halloweenských dezertů, vánočních dortů, velikonočního zdobení nebo cupcakes inspirovaných jarem a přírodou. Světle zelené odstíny se hodí pro jemné pastelové dekorace, zatímco výrazné zelené barvy vyniknou na tematických dětských dortech.

Při výběru konkrétního zeleného potravinářského barviva vždy zkontrolujte doporučené použití výrobce, protože jednotlivé produkty se mohou lišit koncentrací, složením i vhodností pro různé cukrářské techniky.

Top produkty jsou řazeny dle prodejnosti a skladové dostupnosti, dále jsou náhodně přidány produkty v akci a novinky.