Loading...
Registrujte se do našeho věrnostního programu a získejte slevu až 15%

Želé bonbóny z Ovocného Pyré.

Zdravé Ovocné želé Bonbonky, jsou skvělý dárek pro děti i dospělé. Hodí se na jakoukoli příležitost a oslavu. V receptu stačí pozměnit druh ovoce a vybrat si vzor formy, která se nám právě hodí. Díky rychlé přípravě a intenzivní, lahodné chuti je ocení dospělí i děti.

7.11.2024

Proč želé bonbóny?


Zajímavé je, že želé kromě chuti působí pozitivně i na zdraví. Voda, cukr a želírující látky jsou základní ingredience, které obsahuje každý želé bonbon. Ovocné pyré Bonne dodají každému bonbonu skvělou chuť. Za gelovou konzistenci této pochoutky jsou zodpovědné přísady jako želatina, pektin nebo agar. Dříve se k výrobě používala pouze želatina, ale její živočišný původ způsobil, že ji nemohli konzumovat vegetariáni a vegani. Želé obsahující rostlinné náhražky želatiny – agar nebo pektin – jsou vhodné i pro lidi, kteří nekonzumují živočišné produkty. Kromě toho je agar získaný z červených řas také mnohem méně kalorický než tradiční želatina a je bohatý na vlákninu. Agar je látka rostlinného původu, obsahuje tedy hodně vlákniny.


Recept, který zvládne každý


Borůvkové bonbónky

180ml Borůvkové pyré
60g cukru
10g Agaru
80ml vody

Nejprve v menší misce smícháme agar s vodou. Připravíme si hrnec, ve kterém smícháme Borůvkové pyré s cukrem, pomalu a za stálého míchání zahříváme na střední teplotu. Ve chvíli, kdy je směs dostatečně zahřátá ( zahříváme, tak aby směs nebublala ), přidáme připravený agar. Zhruba minutu mícháme, aby se agar zcela rozpustil. Ihned nalíváme do Silikonových formiček na bonbony. Necháme ztuhnou a můžeme podávat.


Typ:

 Formičkou  po naplnění poklepeme, tak se ztratí vzduchové bublinky.  Hotové želé bonbóny, můžeme obalit v cukru.  Bonbóny připravené z Agaru tuhnou rychle a to i mimo lednici.  Ovocné pyré můžeme zaměnit za jiné ovocné pyré – záleží jaké ovoce nám chutná, nebo k jaké příležitosti Bonbónky máme.  Do směsi můžeme přidat pár kapek Aroma, doporučuji spíše
přírodní.

 

Jahodové bonbóny

500ml  Bonne Jahodového pyré
300g cukru
20 g agar-agar nebo hm-pektinu


Všechny ingredience dejte do hrnce a zahřejte.  Necháme chvíli vychladnout a nalijeme do silikonových formiček. Necháme přes noc ztuhnout v lednici. Vyjmeme z formiček a podáváme tak, jak jsou nebo obalené v cukru.

Související produkty

Ovocné pyré 100% Borůvky 0,5l

Ovocné pyré 100 % borůvky. Balení 0,5 l.

197 Kč
39.4 Kč / 100ml

Skladem > 10 ks

Ovocné pyré 120% Jablko 1l

120 % pyré jablko. Objem 1 l.

188 Kč
18.8 Kč / 100ml

Skladem > 10 ks

Ovocné pyré 100% Broskev 1l

Ovocné pyré 100 % broskev. Balení 1 l.

223 Kč
22.3 Kč / 100ml

Skladem > 10 ks

Ovocné pyré Marakuja - mučenka 0,5l - Bonne

Ovocné pyré 140 % mučenka. Balení 0,5 l.

229 Kč
45.8 Kč / 100ml

Skladem > 10 ks

Silikonová forma mickey

Silikonová formička Mickey od Cakesicq.

129 Kč

Skladem > 5 ks
-30 %
Ovocné pyré 100% Borůvka 1l - Bonne expirace 28.11.2026

Ovocné pyré 100% Borůvka 1l - Bonne expirace 28.11.2026

Ovocné pyré 100 % borůvky. Balení 1 l.
383 Kč
270 Kč
27 Kč / 100ml

Skladem 5 ks

Ovocné pyré 100% ananas 1l

100 % pyré ananas. Objem 0,5 l.

198 Kč
19.8 Kč / 100ml

Skladem > 10 ks

Forma na pečení gumídci/žížaly

Silikonová forma Vám velmi jednoduše vytvoří želatinové medvídky a žížalky .

114 Kč

Skladem 5 ks

Nechte se inspirovat

25.9.2026

Čokoláda Callebaut: proč je mezi cukráři tolik oblíbená?

Stačí chvíli sledovat recepty profesionálních cukrářů a jméno Callebaut se začne opakovat. V ganážích, pralinkách, čokoládových pěnách, polevách i obyčejných cookies. Není to přitom čokoláda, kterou by si cukráři vybírali jen kvůli známému jménu. Její popularita souvisí hlavně s tím, jak se při práci chová.
Číst celé
25.9.2026

Tiramisu: italská klasika, která se vrací v nových podobách

Jsou dezerty, které potřebují složité zdobení, přesné temperování nebo půl dne práce. A pak je tu tiramisu. Několik surovin, žádná trouba a výsledek, který stojí především na tom, jak dobře zvládnete krém, kávu a namáčení piškotů.
Číst celé
@parent