Loading...

Smartflex Velvet

smartflex_velvet.png

Smartflex Velvet je jedinečná potahovací a modelovací hmota od maďarského výrobce. Patří mezi nejoblíbenější cukrářské hmoty díky svým výborným vlastnostem a snadné zpracovatelnosti. Ačkoliv se jedná o cukrovou hmotu, oblíbí si ji i ti, kterým potahovací hmota přijde příliš sladká. Smartflex Velvet je totiž k dostání v několika svěžích příchutích, mezi kterými nechybí citron, pomeranč či třešeň. Je vhodná na potahování velkých dortů i modelování menších dekoracích a dlouho drží tvar i při vyšších teplotách. Hmota má sněhově bílou barvu a lze ji barvit pomocí potravinářských barev.

 

Potahovací hmota Smartflex Velvet je tou správnou volbou pro cukráře začátečníky díky tomu, že se s ní opravdu dobře pracuje. Pro ty zkušenější cukráře je pak hmota sázkou na jistotu. Po chuťové stránce je bezkonkurenční – ať už sáhnete po kterékoliv příchuti.

 

Smartflex Velvet je třeba – stejně jako většinu hmot – před potahováním či modelováním řádně prohníst. Ze začátku to může jít trochu ztuha, ale pochvíli získáte krásně poddajnou konzistenci. Při hnětení navíc nevylučuje tuk a nelepí se, což je vlastnost, která je pro cukrářské hmoty zásadní. Rozhnětenou hmotu můžete obarvit gelovou barvou, stačí přidat kapku a hníst dokud se hmota rovnoměrně neobarví. Smartflex Velvet se dá velmi dobře barvit do něžných pastelových odstínů (pro syté odstíny sáhněte po některé z již obarvených hmot, které také najdete v této kategorii).

 

Rozválená hmota je velmi pružná, ale netrhá se, a při vyhlazování na dortu se nepřichytává k hladítku. Díky těmto vlastnostem se s hmotou můžete pustit i do potahování opravdu velkých dortů. Na rozdíl od jiných hmot, které rychle podléhají zkáze, jakmile opustí ledničku, je Smartflex Velvet velmi odolná. Oceníte to jak pří potahování či modelování (hmota se Vám nebude roztékat), tak i při servírování (dort můžete mít na stole a bude dělat parádu po celou dobu oslavy). Velvet znamená v překladu samet a přesně takové budou vaše dorty po potažení hmotou Smartflex Velvet – sametově hebké a navíc lahodné!


Filtrovat

Smatrflex Velvet Citron 1,4kg

Potahovací a modelovací hmota bílé barvy s příchutí citronu, vhodná na potahování dortu i modelování
241 Kč
Není skladem